SEO OPTİMİZASYONU

SEO Optimizasyonu Nedir?

SEO Kelimesinin açıklaması “Search Engine Opimization” demektir. Bununda Türkçesi Arama Motoru Optimizasyondur. Google ve diğer arama motorlarının birlikte desteklediği bir çalışmadır. Arama motorlarının doğru içeriği ve en kalitelisini bulabilmek için yaptığı önemli bir uygulamadır.

SEO Optimizasyonu nasıl yapılır?

SEO Optimizasyonu internet üzerinde aratılıp makalelerden faydalanıp yapılabilir ancak bunun hangisinin doğru olup olmadığı uzman kişiler tarafından bilinmektedir. SEO’da yaptığınız bir yanlış sizi arama motorlarında en alt sıralara bile getirebilir. Bu yüzden SEO Danışmanlığı veren bizim gibi profesyonel ekipler vardır.

SEO Uzmanları optimizasyon yaparken doğru kodları doğru yerde kullanırlar. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için gerekli tüm kodlara ve donanıma sahiptirler.

Arama motorlarından en iyisi Google’dir. SEO Uzmanları içinde Google sonuçları baz alınır diğer arama motorları da 2. ve 3. alternatif olarak sunulur. Google doğal arama sonuçlarında gereken tüm kod optimizasyonları yapılsa da hangi kelimede rekabet ettiğinizde önemlidir. Örneğin “plywood” gibi bir kelimede üst sıralara çıkmak zordur ancak optimizasyonu yapılmış firmalar için bu zor değildir aslında.

SEO’da takip ve analiz çok önemlidir eğer 1 kereye mahsus seo yaptırıyorsanız bilinki düşme potasına her an girebilirsiniz. Çünkü SEO aylık takibi yaptıran firmalar sizden her zaman 1-2 kademe daha öndedirler.

Günümüzde Sosyal ağ platformları inanılmaz bir büyüme yaşadı bunların arasında en populer olarak gördüğümüz ve kullandıklarımız şunlar; Facebook, Twitter, Digg ve Stumbleupon gibi siteler. SEO’da Sosyal ağ platformları da artık iyice yer almaya başladı. Sosyal ağlarda web sitenizinde yer almasını sağlamak popülerliğinizi, tirajınızı daha da arttıracaktır. Güncel Tweet’ler, Facebook yazıları, Link paylaşımları vs. bunlar web sitenizi sosyal ağlarda güçlü tutacak ve dahada takipci arttırmanızı sağlayacaktır.

SEO Optimizasyonu yaptırmak ister misiniz? Arama motorlarında üst sıralara çıkmak müşterilerinizi 2-3 katına çıkartmak? Firmanızın sektörde lider olmasını istemez misiniz? Her firma sahibi gibi sizde istersiniz o halde bizim profesyonel SEO uzmanlarımız ile hemen görüşün.!

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN